Публічні аукціони на майданчику Прозорро
30.03.2021
Аукціон – спеціальний захід, якій проводиться на цифровий майданчику, авторизованому в українській державній системі Prozorro. В ході проведення даного заходу учасники можуть подавати свої пропозиції за ціною закупівлі з урахуванням вимог до роботи системи. Учасник має можливість одноразово змінити вартість своєї пропозиції протягом одного раунду мінімум на 1 крок від колишньої ціни.
Що потрібно для участі у аукціоні
Щоб взяти участь в аукціоні, користувачу в першу чергу потрібно зареєструватися на акредитованому майданчику. Він може скористатися наявними можливостями ресурсу для отримання персональних посилань на активну сторінку Аукціону.
Електронний майданчик гарантує всім користувачам конфіденційність посилання, оскільки виступає єдиним ідентифікатором учасника на майданчику державних закупівель. Більше інформації за посиланням: https://www.uub.com.ua/presscenter/novyny-birzhi/yak-prohodyat-auktsioni-z-prodazhu-neobroblenoi-derevini-v-cherkasah-na-prozorrosale/.
Підготовчий етап
Визначення дати та часу проведення аукціону в рамках системи Прозорро відбувається автоматично. Дата старту даного заходу повідомляється всім учасникам. Активація єдиного модуля «Аукціон» відбувається на майданчику в тому випадку, якщо на тендер надходить більше 1-го пропозиції. Брати участь в аукціоні дозволяється тільки тим особам, які подали свої пропозиції на тендерний конкурс. Інші користувачі майданчики Прозорро та замовник процедури закупівлі отримують можливість контролювати хід аукціону в режимі онлайн.
Автоматичний перехід системи в процес «Оцінка» та присвоєння статусу «Кваліфікація» закупівельної процедури відбувається, коли на участь в аукціоні надходить всього одна заявка.
Доступ до єдиного модулю «Аукціон» надається всім учасникам, які зареєструвалися на порталі Прозорро через авторизований майданчик. Адміністратор ресурсу формує для кожного учасника персональну веб-сторінку, тобто надає йому доступ до особистого кабінету.
Також фахівець контролює підключення користувача до системи та виводить для учасників дані про кількість підключень, адрес IP, звідки надходить сигнал про підключення з персональних сторінок. Завдяки такому підходу учасник може проконтролювати відсутність несанкціонованих підключень зі свого аккаунта. Інші користувачі отримують від адміністратора майданчика доступ до загальної сторінці, з якої не можна сформувати цінову пропозицію.